Zirkonyum Diş

Diş sağlığı ve hijyeni hayatımızda öncelikli bir konumda yer alır. Sağlıklı dişler sayesinde hayatın tadını kesintisiz yaşamaya devam edebilirsiniz. Dişlerde kırık, çürük ya da çatlak gibi hasarlar olması sağlık için iyi olmadığı kadar estetik olarak da hoş görünmüyor. Bu durumlarda diş kaplama operasyonu adeta bir kurtarıcı olarak yetişiyor. Dişlerinde madde kaybına uğrayan kişiler diş kaplama operasyonu ile sağlıklı ve iyi görünümde dişlere kavuşması mümkün. Bu sayede kişiler özgürce yiyip, içerken, gülümsemesi ile de ışık saçabilir. Diş kaplama, yaygın olarak porselen kaplama şeklinde tercih edilir. Ancak daha estetik ve kaliteli bir görünüm arayanlar zirkonyum dişe yöneliyor. Diş hekimleri söz konusu daha güzel bir görüntü olduğunda zirkonyum diş kaplamayı öneriyor. Zirkonyum aslen beyaz renkli bir madde olup, diş yapımında sıklıkla tercih edilir. Saf mineral halinden ziyade zirkonyum seramiği şeklinde özel fırınlarda işlenir. Mersin zirkonyum diş ile hayallerinizdeki parlayan görünüme uygun fiyatlar ile kavuşun. Metal destekli ve metal desteksiz olarak ikiye ayrılan diş kaplamalarında, zirkonyum diş metal desteksizdir. Bu sayede, metal destekli kaplamalar ile karşılaştırıldığında daha doğal bir görüntü ortaya çıkar.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları

Diş kaplamanın kişinin görünüm ve sağlığına birçok faydası bulunuyor. Diş kaplama sayesinde ağız lekelere karşı daha dayanıklı ve güçlü. Aynı zamanda dişin doğal renginden daha beyaz bir görünüm sağlıyor. Görüntüde olan bozuklukları, çarpık diş gibi, düzeltir. Diş kaplamanın hem sağlığa hem de görüntüye yararlı tarafları bulunur. Peki zirkonyum diş kaplamanın avantajları nelerdir?

 • Zirkonyum kaplama dayanıklılık bakımından oldukça güçlüdür.
 • Işık geçirgenlik özelliğine sahip olması sayesinde doğal bir diş görüntüsü sağlar. Dişlerde görülen o mat görüntü kayboluyor ve orijinale yakın sağlıklı ve parlak bir gülüş sunuyor.
 • Yine doğallık ön kısımda yer alan dişler için avantajlı bir durum oluşturuyor.
 • Diş eti sağlığında da önde geliyor. Zirkonyum diş kaplamalarda diş eti hastalığı

  https://www.puttygen.net/

  , metal destekli diğer kaplamalara kıyasla daha az görülüyor.

 • Işık geçirgenlik özelliği, metal destekli kaplamalardan daha fazladır. Bu özelliğin sayesinde diş etlerinde koyu bir renk oluşmaz ya da diş eti kenarından siyah bir renk yansımaz.
 • Sıcak ve soğuk hassasiyetini ortadan kaldırır; dayanıklılığı oldukça yüksektir.
 • Alerji sorunları yaşayanlar sıklıkla zirkonyum diş kaplamayı tercih ediyor.
 • Metal destekli kaplamalara kıyasla diş eti için zirkonyum daha sağlıklı ve güvenilir bir tercih. Tek bir diş dahi olsa bile zirkonyum diş kaplaması her bakımdan öne çıkıyor.

Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonyum diş kaplama operasyonu lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Dişler çok az kesilir ve ufaltılır. Dişlerin ölçüsü alındıktan sonra geçici dişler bir süreliğine yapıştırılır. Zirkonyum kaplamada kişinin doğal diş rengine en yakın olanı seçilir.

Zirkonyum dişleriniz birkaç gün gibi kısa bir süre içerisinde hazır olur. Uyumlu olup olmadığını test etmek amaçlı bir hafta deneme süresi boyunca kullanılır. Bir sorun yaşanmazsa kalıcı olarak zirkonyum diş kaplama yapılır. Yeni zirkonyum diş kaplamanız var diye ağız hijyenini elden bırakmamanız önemli. Düzenli olarak dişlerinizi fırçalamak diş kaplama tedavisi için de oldukça faydalıdır. Ayrıca en az altı ayda bir zirkonyum diş kaplamanız için kontrole giderseniz daha uzun ömürlü bir kullanım sağlar. Zirkonyum diş kaplama, diş estetik dünyasında yeniliklerin kapısını aralamıştır. En uygun fiyatlar için Mersin zirkonyum diş kaplamayı tercih edebilirsiniz. Ağız hijyen ve sağlığı birçok bakımdan önem teşkil ediyor. Diş eti problemleri, çürük, kırık, çatlak diş sıkıntıları hiçbir şekilde ertelenmemeli ve en yakın diş hekimine başvurmak gereklidir. Zirkonyum diş sayesinde sigara sonucunda oluşan lekelerden kurtulun. Ağız kokusu gibi sorunlar yaratmayan zirkonyum diş kaplama ile hayallerinizdeki gülüşe ve güce sahip olun. Diş eti sıkıntıları ya da herhangi bir tat kaybı yaşamadan sağlıklı gülüşlere kavuşabilirsiniz. Diş ve diş eti sorunları yaşayanların da en kısa zamanda bu tedavi yöntemine başvurması önemlidir. Mersin zirkonyum diş kaplama ile tüm bu sıkıntılara kalıcı bir son verin. Uygun fiyatlar ile gerçekleştirilebilecek olan bu operasyon hayat kalitenizi bir üst seviyeye taşıyacak. Zirkonyum diş kaplama sayesinde sadece rahatça yemek yemenin yanı sıra, özgüven dolu gülüşler saçabileceksiniz.